آموزش وردپرس

رفع 3 مشکل اساسی نصب بسته نصبی وردپرس

رفع 3 مشکل اساسی نصب بسته نصبی وردپرس-min
5/5 - (1 امتیاز)

بعد از اینکه تصمیم شما برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی جدی شد قدم اول تهیه یک دامنه مناسب و در مرحله بعدی تهیه یک هاستینگ وردپرسی می باشد تا بتوانید سایت دلخواه خود را طراحی کنید. برای این کار نیاز به قالب یا پوسته دارید که باید با صرف حوصله، تنظیمات قالب را تغییر دهید تا بتوانید سایتی شبیه دموی قالب خریداری شده داشته باشید که این کار زمان و دقت زیادی نیاز دارد، اما در حال حاضر شما می توانید از  بسته نصبی وردپرس استفاده کنید که تمامی این تنظیمات را یکجا در خود دارد و شما به راحتی می توانید همان تنظیمات را در کمترین زمان روی دامنه خود اعمال نمایید. هنگام نصب هر برنامه ای امکان بروز مشکلاتی هست و حتی موقع نصب بسته آسان وردپرسی امکان دارد با مشکل در نصب بسته نصبی وردپرس مواجه شوید. در این مقاله از آکادمی اورامان وب به بررسی و حل این مشکل می پردازیم.

رفع مشکل در نصب بسته نصبی وردپرس

موضوعاتی که در این مقاله به آنها می پردازیم.

افرادی که برای اولین بار می خواهند سایتی برای خود راه اندازی کنند اگر  از نصب بسته وردپرس استفاده کنند می توانند قالب وردپرسی سایت خود را در زمانی کم همراه با افزونه ها و همه تنظیمات نصبی، راه اندازی نمایند. این امر باب میل افرادی است که می خواهند بدون داشتن دانش کدنویسی و در زمانی کوتاه سایت خود را مشابه دموی قالب خریداری شده راه اندازی نمایند.

اما با توجه به اینکه نصب بسته وردپرس راحت و آسان است اما در حین نصب امکان دارد با یک سری خطاها مواجه شوید از جمله امکان نصب بسته نصبی وردپرس برای شما وجود ندارد. در صورتی که شما با این نوع خطاها و نحوه برطرف کردنشان آشنا باشید به راحتی می توانید مشکل به وجود آمده در نصب بسته نصبی وردپرس قالب را رفع و تمامی پلاگین ها و تنظیمات را انجام دهید.

رفع خطاهای راه اندازی بسته آسان انواع قالب 

هنگام نصب و راه اندازی بسته نصب آسان قالب وردپرس  در برخی مواقع امکان بروز مشکلات و خطاهایی وجود دارد که شما باید ابتدا آنها را رفع نموده و سپس دوباره اقدام به نصب و راه اندازی نمایید. ما چند خطا را که هنگام نصب و اجرای بسته نصب آسان رخ می دهند بررسی کرده تا بتوانید از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری نمایید. برخی از این خطاها عبارتند از:

     ⊗ رفع خطای Internet server error 500

     ⊗ رفع خطای Open basedir enabled

    ⊗ رفع خطای Install Error هنگام راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

رفع خطای Internet server error 500

بیشترین و شایع ترین خطا که هنگام نصب و راه اندازی بسته نصبی قالب رخ می دهد همین ارور 500 می باشد که ممکن است به علت ناهماهنگی در سرور به وجود ایدبرای رفع خطای 500 راه آسانی وجود دارد که به راحتی می توانید هنگام نصب بسته آسان آن را رفع نمایید.

برطرف کردن ارور 500 با تغییر نسخه php  هاست

یک راه جهت رفع خطای ارور 500 که هنگام نصب قالب یا نصب بسته نصبی وردپرس رخ می دهد تغییر ورژن php هاست است که در مقاله ای دیگر در اختیارتان قرار می دهیم.

رفع خطای ارور 500 با تغییر سطح دسترسی

از آنجایی که دسترسی به فایل ها ، افزونه ها و پوشه ها ممکن است در حین نصب تغییر نمایند این خطا بروز می دهد. برای بررسی این مساله وارد پوشه file manager هاست خود شوید و همه پوشه هایی که مربوط به وردپرس هستند و پوشه هایی که به وردپرس مرتبطند را بررسی نموده تا سطح دسترسی آنها از قسمت Permissions به طور صحیح وارد شده باشد.

دقت داشته باشید که :

  1. سطح دسترسی برای پوشه های هاست روی 0755 باشد.
  2. سطح دسترسی برای فایل های هاست روی 0644 باشد.

 

برطرف کردن ارور 500 با تغییر نسخه php  هاست-min

برطرف کردن ارور 500 با تغییر نسخه php  هاست

 

اگر سطح دسترسی به پوشه ها و فایل ها روی دو مورد گفته شده نبود با انتخاب فایل یا پوشه مد نظر راست کلیک کرده و گزینه changes permissions را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده گزینه write ، read ،  Execute فعال و عیر فعال نمایید تا اینکه در قسمت  permissions دسترسی طبق موارد گفته شده برای پوشه ها روی 0755 و برای فایل ها روی 0644 قرار بگیرد. بعد از اینکه سطح دسترسی را تعییر دادید حال نام دامنه سایت خود را در مرورگر وارد نموده و بروزرسانی نمایید شاهد از بین رفتن ارور 500 خواهید بود.

رفع خطای Open basedir enabled

امکان دارد موقع نصب بسته نصبی وردپرس با خطای Open basedir enabled مواجه شوید. این نوع از خطا عموما مربوط به امنیت سرور می باشد و روی روند نصب قالب و کیفیت سایت شما تاثیری نخواهد داشت. و شما به لحاظ امنیتی دسترسی برای فعال یا غیرفعال کردن Open basedir enabled ندارید در نظر داشته باشید بروز این خطا فقط جنبه هشدار دارد و خللی در نصب بسته ایجاد نمی کند پس آن را نادیده و به ادامه نصب بسته نصبی وردپرس بپردازید.

 

رفع خطای Open basedir enabled-min

رفع خطای Open basedir enabled-min

 

رفع خطای Install Error هنگام راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

در مرحله آخر نصب قالب یا نصب بسته وردپرسی همان زمان که در مرورگر خود Installer.php  را می نویسید که در این صفحه وارد شوید این خطا را مشاهده می کنید که باید خطای نمایش داده شده را بررسی و برای از بین بردن آن اقدام نمایید.

♥ In order to ectract the archive.zip file the PHP ZipArchive module must be installed

زمانیکه ماژول زیپ روی هاست شما فعال نباشد و به صورت اتوماتیک اسکریپت در تلاش خواهد بود تا فایل های مورد نیاز را استخراج نماید در نتیجه این خطا رخ می دهد. برای رفع این خطا وقتی در همان صفحه Installer.php قرار دارید Manual Archive Extraction  را انتخاب نموده و به صورت دستی از طریق هاست اقدام به استخراج فایل های زیپ نمایید.به این صورت که روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Ectract را انتخاب نمایید تا فایل از حالت زیپ و فشرده خارج شود.با این کار این خطا برطرف و میتوانید به ادامه نصب بپردازید.

♥ A wp-config.php Already exsist in this location

این خطا زمانی رخ می دهد که شما فایل wp-config.php را در مسیر نصب قالب داشته باشید. بهترین کار این است که هاست شما خالی و حتی وردپرس هم نصب نداشته باشید در صورتیکه فایل وردپرس را نصب داشتید و مطالبی را روی آن داشتید باید بسته نصبی را در یک دایرکتوری دیگر نصب نمایید و اگر قالب امکان درون ریزی دمو را داشت فایل قالب را روی وردپرسی که داشتید نصب کرده و با درون ریزی سایت خود را مانند دمو راه اندازی کنید. در غیر این صورت همه اطلاعاتی که روی سایت داشته اید با نصب بسته آسان وردپرس از بین خواهد رفت.

رفع خطای Install Error هنگام راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس-min

رفع خطای Install Error هنگام راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

 

♥ MySQL Support fail

این خطا موقعی رخ می دهد که هاست شما از پایگاه داده MySQL پشتیبانی نکند.در صورتی که با این خطا مواجه شدید متاسفانه تنها راه حل موجود استفاده از یک هاست دیگری است که از MySQL پشتیبانی کند. البته به این علت که اکثر هاست ها از پایگاه داده MySQL پشتیبانی می کنند پس مواجه شدن با این خطا جزو موارد نادر می باشد.

♥ When choosing manual package Extraction, the contents of the packages must already be Extracted and the wp-config.php and database.sql files must be present in the same directory as the installer.php for the process to continue

اگر هنگام نصب حالت manual یعنی خروج دستی فایل از حالت فشرده را انتخاب کرده باشید پس باید موقع نصب فایل های installer.php , database.sql , wp-config.php  قابل دسترسی باشند.در صورت مواجه شدن با این مشکل به File manager خود رفته و فایل زیپ را که وردپرس در آن قرار دارد به صورت دستی از حالت فشرده خارج نمایید در نتیجه مشکل برطرف شده و می توانید مابقی مراحل را ادامه دهید. امیدوارم با مطالعه این مقاله با مشکلات موجود در نصب بسته نصبی وردپرس آشنا و روش حل مشکل و خطاها را فرا گرفته باشید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هفت =